Apie Dekoravimo Mases
Tortų puošimas dekoravimo masėmis Lietuvoje jau nebe naujiena. Jomis papuošti tortai puikuojasi cukrainių bei parduotuvių lentynose, daugelis namuose kepančių konditerių būtent jomis puošia tortukus įvairioms progoms, o ir vis dažniau tokiu būdu papuošti tortukus nori mamos, nusprendusios tortuką savo vaikučiui pagaminti ir papuošti pačios. Vis tik daugeliui vis dar kyla klausimas kas ta masė, kam ir kaip ji naudojama. Tad susipažinkime su šia tortų puošimo karaliene, kuria dengiami tortai ir pyragaičiai, dekoruojami meduoliai, sausainiai, keksiukai ir kiti skanėstai, lipdomos valgomos figūrėlės ir dekoracijos..
Cukrinė dekoravimo masė
Didžiąją jos dalį sudaro cukrus, tiksliau cukraus pudra. Visa kita yra įvairūs priedai, suteikiantys konsistenciją, formą, tąsumą, elastiškumą ir pan. Tam tikslui naudojami tokie ingredientai kaip gliukozė, želatina, glicerinas (be abejonės, masitinis) ir pan. Cukrinė dekoravimo masė naudojama tortų uždengimui, o taip pat ir jų papuošimui. Iš jos galite išpjauti įvairias plokščias dekoracijas – skrituliukus, kvadračiukus ar kitas formas, juosteles, užrašus ir pan. Taip pat iš jos galite nulipdyti ir stambesnes ar grubesnes figūrėles.
Marcipaninė masė
Ši aromatinga masė gaminama iš migdolų ir naudojama panašiai kaip ir cukrinė masė. Tik ji nėra tokia pat elastinga kaip cukrinė ir ne visiems priimtinas marcipano skonis, todėl įprastam tortų dengimui ji naudojama rečiau. Marcipano masę labai dažnai naudojama vestuviniams tortams dengti po cukrinės masės sluoksniu. Taip užtikrinamas torto paviršiaus idelaus lygumas, uždengimo tvirtumas bei spalva. Figūrėlės, nulipdytos iš šios masės, nesukietėja, todėl, jei savo mažyliui pageidaujate minkštų papuošimų, rinkitės būtent ją.
Modeliavimo masė
Ši masė, dar kartais vadinama gėlių mase, yra beveik tokia pati kaip ir cukrinė dekoravimo masė, tačiau ji yra daug elastingesnė už dekoravimo mases, ją galima itin plonai iškočioti, todėl ji puikiai tinka cukrinių gėlių, plonų ar smulkių dekoracijų bei figūrėlių modeliavimui. Ši masė turi savybę greitai džiūti, todėl dekoracijos iš jos išdžiūsta neprarasdamos savo formos, o sukietėjusios yra labai tvirtos. Tačiau ir dirbti su ja reikia greičiau, kad ji neprarastų elastingumo. Yra begalė įvairiausių nuostabių formų pjoviklių, kurių pagalba galite pasigaminti puikias subtilias dekoracijas, išspausti raides ir figureles. Ir su visais jais dirbant neišsiversite be modeliavimo masės.
Pasigaminkite masę pačios
Visas mintas mases galite pasigaminti pačios namų sąlygomis.
Cukrinių dekoravimo masių receptų yra įvairiausių, tad galite išsirinkti savo nuožiūra, atsižvelgdama kokių ingredientų jau turite ir kokių priedų reikės įsigyti papildomai. Pasigaminti jas nėra sudėtinga – paprastai skysti ingredientai sumaišomi su cukraus pudra ir viskas gerai išminkoma.
Marcipaninėms masėms pasigaminti prireiks daugiau laiko ir pastangų, kadangi tam reikia pasigaminti migdolų miltus.
Modeliavimo masę gausite į jas įminkius Tylose arba Tragakanto miltelius, kurie masei suteikia elastingumo, sukietėjusi masė nebūna trapi.
Pirktinės dekoravimo masės
Jei neturite laiko arba noro gaminti, o tiesiog norite iškart pasinerti į dekoravimo bei kūrybos procesą, tuomet įsigykite jau naudojimui paruoštos dekoravimo masės. Jų yra įvairių rūšių bei spalvų. Spalvotos masės itin pravers, jei desertus puošiate retai, tuomet sutaupysite nepirkdamos įvairiausių maistinių dažų, kurių laikui bėgant tiesiog neišnaudosite. Jei dekoruosite daug, tuomet vertėtų įsigyti masės didesnėmis pakuotėmis – tinkamai saugomą masę galėsite naudoti visą jos galiojimo laiką, kuris yra nuo keleto mėn iki metų, o išlaidos bus mažesnės.
Patikimų gamintojų masės yra puikios kokybės ir malonaus skonio bei tekstūros.
Gaminti ar pirkti?
Jei kalbėti apie kainą, vienareikšmis atsakymas kažin ar gali būti. Jei tik lyginti sunaudojamus produktus bei masės kainą, tuomet atsakymas aiškus – geriau masę gaminti namuose. Tačiau, jei įvertinti tai, kad gaminant masę sunaudosite tam tikrą kiekį elektros ar dujų, tam tikrą kiekį vandens indų, rankų plovimui, tam tikras papildomas priemones, kaina gali ir nesiskirti arba skirtis pakankamai nedaug. Ypač, jei ateityje neišnaudosite įvairiausių papildomų priedų, tokių kaip dažai ar masėms skirti ingredientai. Tačiau svarbiausia įvertinti savo laiką ir pastangas – atsakius į klausimą kiek kainuoja jūsų laikas, kiek norisi ar verta atiduoti savo darbo gamybos procesui, pasirinkti ‘pirkti ar gaminti’ bus labai paprasta.
Add comment
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.